Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortanızı satın almak için bilgilerinizi girin.

Kişisel Bilgiler


Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası, yurtiçi ya da yurtdışı seyahatleriniz sırasında meydana gelebilecek sağlık risklerine karşı sizi koruyan bir sigortadır.

Seyahat yapılacak ülkeye göre bölge seçimi yapılmalıdır. Bu poliçenin teminatları, Türkiye’de ikamet eden Sigortalı’ların, ayrı ayrı belirtilen bölgelerdeki ülkelere seyahatlerinde geçerlidir.

Ana Teminatlar:

Acil durumlarda ayakta veya hastane yatarak tedavi harcamaları

Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli

Cenazenin yurda nakli

Sigortalının vefat ettiği yerde defin için yapılan harcamalar

Ek Teminatlar:

Seyahatin İptali / Yarıda Kesilmesi

Bagaj Gecikmesi / 12 saat sonrası

Pasaport Kaybı

Bagaj Kaybı (Havayolu için geçerli)

Amatör kayak sporu için

Araç ve Kaza Başına Maddi Hasar Teminatı: Bu teminat, karşı tarafa verdiğiniz maddi zararları teminat altına almaktadır. Kusurlu olduğunuz bir kazada birden çok araç zarar gördüyse olay başı teminatı devreye girmektedir.

Kişi ve Kaza Başına Sağlık Giderleri Teminatı: Bu teminat karşı tarafa verdiğiniz bedeni zararları teminat altına almaktadır. Burada araçtaki kişi sayısı esas alındığından araç tipine göre teminatlar değişmektedir.

Kişi ve Kaza Başına Sakatlanma ve Ölüm Teminatı: Kaza sonucu bir kimsenin ölümüne yol açmanız halinde; ölenin defin masraflarıyla ölen kişinin geride kalanlarına manevi tazminat teminatı vermektedir. Sakatlanma teminatıysa, karşı tarafın kaza sonucu kısmen veya tamamen çalışamaz hale gelmesi sonucu meydana gelen zararları kapsamaktadır.

Sigorta teminatları, primin tamamının peşin olarak ödenmesi ile başlar.

En az bir günlük, en çok 1 yıllık olmak üzere farklı gün ve sürelerde poliçe düzenlenebilir. Poliçe primi bu süre doğrultusunda değişkenlik gösterir.

Seyahat Sigortası, yurtdışı seyahatleri öncesi Schengen vizesi başvurusu sırasında birçok konsolosluk tarafından zorunlu olarak istendiği için “Yurt Dışı Seyahat Sigortası” ve “Vize Sigortası” olarak da bilinmektedir. Hastalık, acil sağlık problemleri, seyahatinizin iptali veya bagaj kaybı gibi durumlarda tedirgin olmamanız için oluşturulan seyahat sağlık sigortası; seyahatiniz boyunca sizi güvence altına alır.

Yardım almak için bizi arayabilirsiniz.

0212 249 99 82

TOP